OFERTA WARSZTATOWA

 

Nazywam się Renata Kozioł i chciałabym przedstawić Państwu ofertę warsztatową prowadzonych przeze mnie zajęć z rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Z rękodziełem związana jestem od lat. Robienia na drutach i szydełku nauczyła mnie moja mama. Z biegiem lat we własnym zakresie udoskonalałam swój warsztat rękodzielniczy ubierając członków rodziny w własnoręcznie wykonane wełniane czapki, szaliki, rękawiczki, swetry.

Swoją twórczość prezentuję za pomocą profili na Facebooku i Instagramie, gdzie można zobaczyć efekty mojej rękodzielniczej i hobbistycznej działalności.

Jako dyplomowany terapeuta zajęciowy w swojej pracy zawodowej wykorzystuję zdobytą wiedzę, miłość
i pasję do rękodzieła.

Cyklicznie prowadzę zajęcia dla dzieci w szkołach podstawowych, szkołach specjalnych na zaproszenie władz tych placówek, a także w Domach seniora czy ośrodkach aktywizacji społecznej, gdzie pracuję z osobami starszymi.

Zdobyte doświadczenie podczas pracy z różnymi grupami wiekowymi, a także praca w szkołach specjalnych pozwalają mi lepiej zrozumieć potrzeby każdej z grup wiekowych (dzieci, młodzież, osoby w podeszłym wieku)
i dostosować w odpowiedni sposób tematykę, a także
 stopień trudności/ zaawansowania prowadzonych bloków zajęciowych do wieku, predyspozycji i ograniczeń spowodowanych osobistymi ograniczeniami, czy tych związanych z chorobą.

Celem prowadzanych przeze mnie warsztatów jest wprowadzenie w świat rękodzieła i zapoznanie uczestników z różnymi technikami plastycznymi. Zajęcia te rozwijają nie tylko umiejętności manualne
i plastyczne, ale także rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz poczucie estetyki. Edukacja w formie zabawy poprzez kontakt ze sztuką rozwija zdolności plastyczne, kreatywność, zręczność manualną, ale także pobudza zmysły. Zajęcia uczą staranności i cierpliwości, dają również dużo radości podczas pracy twórczej i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.

 

TEMATYKA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH

FILCOWANIE NA SUCHO

Uczestnicy przy mojej pomocy wykonują filcowe ozdoby z wełny czesankowej. Do techniki tej nie wykorzystujemy gotowego filcu, a od podstaw filcujemy wełnę i nadajemy jej kształt przy pomocy gotowych foremek lub nadając dowolne kształty zgodnie z własnymi preferencjami. Podczas warsztatów wykonujemy breloki do kluczy, kolczyki, filcowe owoce i warzywa, ciekawe ozdoby dla domu itp.

 

                        .             

 

ODLEWY GIPSOWE

Podczas prowadzonych zajęć z uczestnikami wyrabiamy z półproduktów gips artystyczny, a następnie wykorzystując formy do odlewów, rozlewamy masę do wybranych forem. Następnie gips odstawiamy do wyschnięcia. Gotowe gipsowe figurki uczestnicy ozdabiają farbami.

 

                                 .         

 

OBRAZY WEŁNĄ MALOWANE

Technika polega na układaniu na płasko wełny czesankowej, tworząc ciekawe kompozycje: pejzaże, martwą naturę. Aby uniknąć przemieszczania się wełny, obraz taki na końcu jest zabezpieczany szkłem/pleksi z ramką.

 

.         .         .         

 

TECHNIKI MIESZANE

Kreatywna zabawa przy tworzeniu zabawek/ozdób wykorzystując przeróżne przedmioty, które z pewnością każdy z nas posiada w domu. Mogą być to przestrzenne figury z wykorzystaniem papierowych/plastikowych rurek i sznurka (technika himmeli). W swojej pracy wykorzystuję także technikę makramy, techniki łączone.

 

OFERTA

Zapewniam wszelkie materiały: wełna czesankowa i igły do filcowania, wraz z niezbędnymi podkładami, farby itp. Każde warsztaty zaczynają się od części merytorycznej, podczas której opowiadam uczestnikom o danej technice oraz w której tłumaczę dokładnie jakie narzędzia będą nam potrzebne i jak zachować ostrożność przy pracy. Następnie zaczyna się część pokazowa, w której pokazuję po kolei uczestnikom technikę – na przykład filcowanie na sucho- jak przygotować wełnę, formę, jak bezpiecznie posługiwać się igłą aby powstał filc, a tym samym aby nasza ozdoba została wykonana prawidłowo. Kolejno uczestnicy przystępują do praktycznego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy i przy moim wsparciu uczą się techniki będącej tematem zajęć, posiłkując się narzędziami i materiałami, które jako organizator dostarczam.

 

Przykładowy harmonogram zajęć praktycznych:

I. Zapoznanie uczestników z zasadami BHP obowiązującymi na stanowisku pracy;
II. Część merytoryczna dotycząca danej techniki i zapoznanie uczestników z narzędziami wykorzystywanymi podczas pracy;
III. Część pokazowa wykorzystująca technikę, która będzie tematem danych warsztatów
IV. Część praktyczna, gdzie uczestnicy pod moim nadzorem wykonują swoje dzieła w danej technice

Zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się na dole strony w sekcji "INFORMACJE" lub za pomocą wiadomości e-mail.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl